دنیای اسراء
وبلاگ شخصی

فکر میکنم اسم ژله شطرنجی رنگارنگ واسه این ژله مناسب باشه...البته بیشتر شبیه به پنجره های قدیمیه، شاید هم بهتر بود اسمش رو میگذاشتم ارسی با ضمه روی الف و ر، آخه ارسی به پنجره هایی گفته میشه که از شیشه های کوچیک رنگی درست بشه.

برای اولین تجربه خوب بود، ولی دفعه بعد میخوام ژله ها رو کوچکتر برش بزنم و از رنگهای بیشتری و قالب بزرگتر استفاده کنم، فکر میکنم اونجوری قشنگ تر هم میشه.


مواد لازم:

ژله در رنگهای مختلف از هر کدام نصف بسته ( ژله انگور بنفش، آلبالو، کیوی، موز، بلوبری)

ژله آلوورا 2 بسته

بستنی وانیلی یک پیمانه

طرز تهیه:

بستنی رو بیرون از فریزر گذاشتم تا ما کارهای دیگه رو میکنیم، بستنی آب بشه.

ژله آلوورا رو با 2 پیمانه آب جوش مخلوط کردم و گذاشتم روی حرارت کتری تا ذرات ژله کاملا حل بشه و ژله شفاف بشه.

ژله آلوورا رو کنار گذاشتم تا کمی خنک بشه، البته فقط خنک بشه ولی نبنده.

هر کدام از ژله ها رو با یک چهارم پیمانه آب جوش مخلوط کردم و اونها رو هم مثل ژله آلوورا گذاشتم رو کتری، وقتی ذرات شکر و ژلاتین کاملا حل شد یک چهارم پیمانه آب سرد روی ژله ها ریختم و هر کدام از ژله ها رو جداگانه توی ظرفهای پلاستیکی کوچیک ریختم و گذاشتم داخل یخجال تا کاملا خودشون رو بگیرن. دقت داشته باشید که مقدار آب کمتری برای تهیه ژله استفاده میشه تا ژله ها رو بتونیم راحتتر برش بزنیم.
وقتی ژله ها آماده شد اونها رو توی سینی برگردونم و به ابعاد سه سانت در سه سانت برش زدم. برای اینکه ژله راحتر برش زده بشه، یک ظرف حاوی آب داغ کنار دستتون بگذارید و چاقو رو توی اون فرو کنید تا گرم بشه با اینکار ژله راحت برش زده میشه و به چاقو هم نمی چسبه.
ته قالب رو مقداری ژله آلوورا ریختم، خیلی کم حدود دو، سه میلیمتر. البته متاسفانه توی عکس زیاد مشخص نیست.
اینکار برای اینه که وقتی ژله رو داخل آب جوش قرار میدیم و میخوایم ژل رو برگردونیم، ، مقداری از ژله آب میشه و اگه از ابتدا ژله های رنگی رو بچینیم ممکنه رنگشون با هم قاطی بشه.

وقتی غلظت ژله آلوورا در حد سفیده تخم مرغ شد، ژله های رنگی رو روش می چینیم.
بهتره سریع اینکار رو بکنید تا ژله آلوورا نبسته همه ژله ها رو چیده باشید.
بقیه ژله آلوورا رو با بستنی مخلوط کنید. مقداریش رو بریزید روی ژله ها در حدی که تا نصف ژله های رنگی رو بگیره و ژله رو منتقل کنید به فریزر تا کاملا ژله بسته بشه.
اینکار هم برای اینه که اگه از اول همه ژله آلوورا رو بریزیم، ژله های رنگی توش غوطه ور میشن و شکلی رو که میخوایم بدست نمیاد.

ژله رو از فریزر بیرون بیارید و بقیه ژله آلوورا رو روش بریزید و روی ژله سلفون بکشید و بگذارید نصف روز داخل یخجال

بعد از این مدت سینک رو با آب گرم پر کنید و کنار های ژله رو با چاقو آزاد کنید و قالب رو به مدت حدود 20 تا 30 ثانیه داخل آب قرار بدید به صورتی که آب داخل قالب نره، ظرف مورد نظرتون خیس کنید و روی قالب بگذارید و ژله رو توش برگردونید، با خیس کردن ظرف اگه ژله درست وسط ظرف قرار نگیره، با کج کردن ظرف ژله سر میخوره و درست وسط ظرفتون قرار میگیره.
من ژله های بنفش و آبی که مونده بود رو با چنگال خورد کردم و برای تزیین اطراف ظرف استفاده کردم.

 

این هم عکس از برش خوردشنوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن ۱۳۹۰ توسط اسراء |

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ